Зеленський заявив про створення українського державного авіаперевізника

В Україні буде створена нова державна авіакомпанія "Українські національні авіалінії" (UNA)
Володимир Зеленський (фото:ukrgate.com)

Про це, виступаючи на форумі "Велике будівництво: Авіація. Туризм", заявив президент України Володимир Зеленський, передає "Укрінформ".

За словами Зеленського, сьогодні офіційно буде розпочато створення національного авіаперевізника України. "Крім обіцянок, переходимо до практичної реалізації - це наш національний авіаперевізник, створення його, яке буде розпочато, можна сказати, офіційно вже сьогодні", - зазначив президент.

"Було кілька робочих назв. На сьогоднішній день це - Ukrainian National Airlines. Дуже символічно, українські національні авіалінії - UNA. Як наша держава з великою історією, але завжди енергійна, і юна, і об'єднана", - заявив глава держави.

Президент уточнив, що перевізник буде створений за участю європейської авіабудівної компанії Airbus. Крім того, за його словами, є підтвердження економічної доцільності запуску українського національного авіаперевізника від французьких консультантів. "Мова йде не тільки про збільшення прибутку і пасажиропотоку, а й в цілому питання статусу, питання іміджу, питання престижу нашої держави. Наш національний авіаперевізник - незалежний авіаперевізник від будь-яких інших груп та інших впливів", - заявив Зеленський.

Також сьогодні в рамках Форуму і в присутності Зеленського був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством інфраструктури України і компанією Airbus по національному авіаперевізнику. Документ підписали міністр інфраструктури Олександр Кубраков і віце-президент Airbus в Європі і Центральній Азії Кімон Сотіропулос.

Нагадаємо, Зеленський ще в квітні 2020 року оголосив про намір створити сучасну державну авіакомпанію, яка матиме український авіапарк.

Читайте також: Авіакомпаніям виділять понад 100 млн грн за евакуаційні рейси

25.11.2021/13:06
17 січня, понеділок
16 січня, неділя
15 січня, субота
14 січня, п'ятниця