НБУ ввів санкції проти фінансових компаній, які не відзвітували за минулий рік

Національний банк призупинив ліцензії дев'яти фінансових компаній, які не надали звіт незалежного аудитора за 2020 рік
НБУ позбавив ліцензій кілька фінкомпаній (фото igotoworld.com)

Рішення про застосування покарання набувають чинності з 6 вересня 2021 року. Про це повідомляє finclub.net з посиланням на НБУ.

Наприкінці липня НБУ склав акти про неподання фінкомпаніями звіту незалежного аудитора 2020 року і зобов'язав їх усунути порушення до початку вересня. За невиконання розпорядження комітет Нацбанку з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінпослуг 3 вересня ухвалив рішення про введення санкцій проти наступних компаній:

ФК "Аверон"; ФК "Вельвічія"; ФК "Монтале"; ТОВ "Солфін"; ТОВ "Манітекс капітал"; ФК "Планета фінансів"; ТОВ "Фінансова пропозиції"; ТОВ "ФІНАНС Смарт Груп"; ФК "Юкрейн Саншайн Фінтех Ко.Лтд".

Починаючи з 6 вересня і до ухвалення Національним банком рішення про відновлення дії ліцензій вищезгадані компанії втрачають право:

* укладати договори (продовження строку діючих договорів) про надання фінпослуг з клієнтами за видом фінансових послуг, на здійснення яких були видані ліцензії та дію яких тимчасово призупинено;

* укладати договори (вносити зміни до діючих договорів) про надання фінпослуг, що мають як наслідок збільшення їх зобов'язань перед клієнтами за видом фінансових послуг, на здійснення яких були видані ліцензії.

Постанова про тимчасове призупинення ліцензій не звільняє фінустанови від виконання зобов'язань за раніше укладеними договорами.

Також, зазначені фінкомпанії зобов'язані усунути порушення і подати НБУ звіт незалежного аудитора 2020 року до 4 жовтня 2021 року.

У той же час Нацбанк відновив ліцензію на надання фінансових послуг "Ломбард Бичков і Шешуков", оскільки фінустанова усунула порушення. Рішення про відновлення ліцензії набирає чинності 6 вересня 2021 року.

04.09.2021/14:04
17 січня, понеділок
16 січня, неділя
15 січня, субота
14 січня, п'ятниця