Тарас Загородній: Закон про локалізацію - поворотний момент у відстоюванні нашого економічного суверенітету

Нещодавно був прийнятий закон про локалізацію виробництв при державних закупівлях. Це означає, що нас нарешті перестануть грабувати під виглядом "вільного ринку"
Тарас Загородній, керуючий партнер "Національної антикризової групи"

Про це спеціально для FEG пише Тарас Загородній, керуючий партнер "Національної антикризової групи"

У четвер, 16 грудня, у Верховній Раді відбулася воістину епохальна подія, ефект від якої вся українська економіка відчує дуже скоро (до речі, попередньому парламенту так і не вистачило духу дотиснути ЄС і США, щоб прийняти хоча б такий компромісний закон).

Був прийнятий закон про локалізацію виробництв при державних закупівлях (№3739). Це означає, що нас нарешті перестануть грабувати під виглядом "вільного ринку" та іншої нісенітниці, яку нам намагаються нав'язати з-за кордону. Але через шалений опір Європейського Союзу і США (при PR-підтримці з числа так званих "експертів" у них на зарплаті) довелося поки що виключити товари цих країн від вимог до локалізації. Хоча наші товари не можуть там так продаватися в умовах державних закупівель.

Про які цифри йдеться? Близько 8-10 млрд доларів на рік зараз з грошей платників податків йде за кордон (рівень проникнення імпорту в держзакупівлях в Україні близько 40%, в той час як в розвинених країнах – 3-5%). Тобто ми смачно годуємо всіх, крім себе.

Порівняйте це з копійками, якими нас раз на 5 років "обдаровує" ЄС (близько 600 млн доларів), красиво називаючи кредит "допомогою". Або раз на два роки близько 3-4 млрд доларів від МВФ (теж кредит) під драконівські умови, які вбивають перспективи нашої країни.

Поки на даному етапі вдасться домагатися локалізації виробництв товарів з Білорусі, Туреччини та Китаю, які активно демпінгують на нашому ринку, допомагають своїм виробникам, витісняючи наш бізнес, знищуючи наше виробництво і нашу промисловість, оскільки вони могли знижувати ціни навіть на 1000 грн при багатомільярдних контрактах.

Тепер ні. Тепер потрібна локалізація. Тобто не просто прийшов продав, а без відкриття виробництв на нашій території в тендери тебе не пускають. Така схема діє у всіх країнах ЄС і США.

Я часто критикую владу, але тут хочу сказати, що в цьому випадку – вони молодці. Молодці, бо попередній парламент не зміг цього зробити, а цей зміг. Також хочу сказати велике спасибі всім фракціям, які підтримали цей дуже потрібний законопроект, що дозволяє створювати реальні робочі місця в машинобудуванні. А машинобудування - це вже зовсім інший переділ. Це дозволить піти від сировинної залежності, нарощувати експорт, нарощувати зайнятість нашої економіки і годувати українців, а не виробників з Білорусі, Китаю і всіх інших.

Я вважаю, що це хороший крок і поворотний момент у відстоюванні нашого економічного суверенітету і захист нашого національного інтересу по всіх фронтах. Цей закон дозволить стимулювати розвиток промисловості та зайнятості в країні.

Читайте також: Валерій Клочок: Закон 5600 та "економічний паспорт українця". Як ділити гроші від ренти?

17 січня, понеділок
16 січня, неділя
15 січня, субота
14 січня, п'ятниця