Дмитро Соболєв: Не лише карати. Чим має займатися Бюро економічної безпеки (БЕБ)

Вже зовсім скоро очікується запуск нового правоохоронного органу – Бюро економічної безпеки (БЕБ), в сфері компетенції якого розслідування економічних злочинів. Однак, ще однією важливою функцією БЕБ є профілактичне виявлення зон ризику в економіці і, власне, запобігання скоєнню економічних злочинів
Дмитро Соболєв, фінансовий експерт

Про це в своєму блозі на ФБ пише фінансовий експерт Дмитро Соболєв.

Верховна Рада зробила останній крок щодо повноцінного запуску Бюро економічної безпеки (БЕБ). Депутати внесли зміни до адміністративного, кримінального та кримінально-процесуального законодавства щодо визначення статусу БЕБ, його повноважень та підслідності йому кримінальних правопорушень. А вже скоро очікується запуск БЕБ. Чому це важливо?

Я вже відзначав, що створення БЕБ в Україні уже просто "перезріло", адже розпорошення боротьби з економічними злочинами між різними силовими органами погано впливало на ефективність цієї ж боротьби. БЕБ наділяється всіма правами, що й інші правоохоронні структури: проведення оперативно-розшукової роботи та досудового слідства, залучення широкого спектру експертів, зокрема, іноземних, співпраця з українськими та іноземними правоохоронними та іншими державними органами.

Але хочу також звернути увагу, що БЕБ це не лише "каральний" орган: важлива його профілактична функція, виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу даних. Профілактика важлива для запобігання тінізації економіки, відтоку капіталу тощо. Одним словом, БЕБ – це вкрай необхідний елемент економічної безпеки держави.

Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада схвалила зміни до адміністративного та кримінального законодавства щодо діяльності Бюро економічної безпеки (БЕБ). Внесено зміни до адміністративного, кримінального та кримінально-процесуального законодавства про визначення статусу нових суб'єктів кримінального провадження, їх повноважень та підслідності їм кримінальних правопорушень.

У Кримінальному кодексі вводиться відповідальність за шахрайство з податком на додану вартість як окремий вид кримінального правопорушення. Такі розслідування віднесені до компетенції Бюро.

Раніше Верховна Рада, 22 вересня, підтримала правку до закону України "Про Бюро економічної безпеки" та перенесла кінцевий термін запуску органу на 2 місяці – до кінця листопада.

17 січня, понеділок
16 січня, неділя
15 січня, субота
14 січня, п'ятниця